Důležité informace

Od 21.9. otevíráme pravidelnou čtvrteční HERNU PARDUBÍNEK
více informací

Soutěž o 2 vstupenky na divadelní představení.
více informací

PROGRAM podzimních MĚSTSKÝCH SLAVNOSTÍ
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

Soubory při KCP

TS Ryengle

Kontaktní osoba:  Švestka Štefan, tel. 602 225 985, email: svestka@ryengle.cz

Taneční soubor Ryengle patřil dlouhá léta ke špičce country taneční scény v Česku i na Slovensku. Nyní se věnuje dalšímu nádhernému taneční stylu - irským tancům. Taneční soubor pořádá známý festival Pardubická Ryengle (vždy přelom listopad-prosinec), ale i akce menšího rozsahu. Tancuje na nejrůznějších akcích od festivalů po firemní akce. Věnuje se i taneční osvětě a pořádá irské taneční semináře a kurzy pro laickou i odbornou veřejnost. V létě pořádá letní tábory se všeobecným zaměřením.
více na www.ryengle.cz .
  

Pardubický komorní orchestr

Kontaktní osoba: Marie Dobášová, tel: 737 300 679, email:  dobasovam@seznam.cz

Pardubický komorní orchestr je neprofesionální smyčcový soubor, založený r. 1968. Jeho členy jsou učitelé hudby i amatérští hráči z Pardubic a okolí, dirigentem je p. Otakar Tvrdý. Orchestr provádí hudbu všech slohových období od baroka po současnost, za dobu své činnosti uskutečnil stovky koncertů doma i v zahraničí a uvedl 22 skladeb ve světové nebo obnovené premiéře.
 

JK Band

Kontaktní osoba: Pavel Kopecký -  tel. 604 684 256, email: pavel-kopecky@volny.cz

JK Band - swingový, jazzový a taneční orchestr. JK Band pořádá pravidelné jarní a vánoční koncerty, hraje na kulturních akcích, plesech a jiných společenských událostech.
více na www.jkband.net
 

Dětský pěvecký sbor Zvoneček

Kontaktní osoba: Miroslava Rüklová, tel: 775 408 211,email: Miroslava.Ruklova@seznam.cz

Pěvecký sbor sdružuje děti ve věku od 3 do 7 let. Vznikl v roce 1969 a od roku 2008 pracuje při Kulturním centru Pardubice.
více na www.zvonecek-pce.cz
 

 

Folklorní soubor Lipka

Folklórní soubor Lipka, který vznikl v roce 2007 při Kulturním centru Pardubice, navazuje svou činností na bohatý odkaz Souboru písní a tanců Lipka. V současné době již sdružuje přes 30 nadšených tanečnic, tanečníků, muzikantek a muzikantů. Repertoár souboru tvoří písně a tance především z Pardubicka, Hradecka, Chrudimska a českého Horácka.
více na www.fslipka.cz