Důležité informace

PŘEDPRODEJ NA POHÁDKOVÝ SVĚT 2015/2016 ZAHÁJEN
více informací

NABÍDKA KURZŮ v KD Dubina 2015-2016
více informací

Podzimní MĚSTSKÉ SLAVNOSTI - PROGRAM ZDE
více informací

Panenky Jany Baborákové na Zelené bráně
více informací

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici ÚČETNÍ PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
více informací

Městské slavnosti - 2. část - MĚSTO ŽIJE KULTUROU
více informací

VIDEOMAPPING - projekce na budovu Východočeského divadla - pátek 9. 10. 2015
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

Soubory při KCP

TS Ryengle

Kontaktní osoba:  Švestka Štefan, tel. 602 225 985, email: svestka@ryengle.cz

Taneční soubor Ryengle patřil dlouhá léta ke špičce country taneční scény v Česku i na Slovensku. Nyní se věnuje dalšímu nádhernému taneční stylu - irským tancům. Taneční soubor pořádá známý festival Pardubická Ryengle (vždy přelom listopad-prosinec), ale i akce menšího rozsahu. Tancuje na nejrůznějších akcích od festivalů po firemní akce. Věnuje se i taneční osvětě a pořádá irské taneční semináře a kurzy pro laickou i odbornou veřejnost. V létě pořádá letní tábory se všeobecným zaměřením.
více na www.ryengle.cz .
 

Taneční skupina Berušky

kontaktní osoba: Alena Balcarová, tel. 774 050 259, email:Ladybirds.M@seznam.cz

Taneční a pohybová skupina se zaměřením na mažoretky, cheerleaders, latinskoamerické a standardní tance, tanec s rekvizitami a show. Mohou se hlásit děti od 3 let až do dospělosti.
více na  www.ladybirds.estranky.cz

Taneční skupina T Bass

kontaktní osoba: Zdeněk Zolman, tel. 603976337, email:t-bass@email.cz

Taneční skupinu T-BASS založil v roce 1997 Zdeněk Zolman.Skupina se hned od počátku svého fungování zabývá tanečními technikami Street Dance a reaguje na nejmodernější taneční trendy. Z původních dvanácti členů se postupem času rozrostla v početnou a prestižní taneční školu, která si vybudovala silné zázemí a kvalitní systém taneční výuky a výchovy dětí a mládeže. Současně si získala silnou pozici mezi špičkou taneční kultury v České republice, kterou pravidelně reprezentuje na mezinárodních soutěžích jako mistrovství Evropy či mistrovství světa.
více na www.t-bass.cz

Pardubický komorní orchestr

Kontaktní osoba: Marie Dobášová, tel: 737 300 679, email:  dobasovam@seznam.cz

Pardubický komorní orchestr je neprofesionální smyčcový soubor, založený r. 1968. Jeho členy jsou učitelé hudby i amatérští hráči z Pardubic a okolí, dirigentem je p. Otakar Tvrdý. Orchestr provádí hudbu všech slohových období od baroka po současnost, za dobu své činnosti uskutečnil stovky koncertů doma i v zahraničí a uvedl 22 skladeb ve světové nebo obnovené premiéře.
 

JK Band

Kontaktní osoba: Pavel Kopecký -  tel. 604 684 256, email: pavel-kopecky@volny.cz

JK Band - swingový, jazzový a taneční orchestr. JK Band pořádá pravidelné jarní a vánoční koncerty, hraje na kulturních akcích, plesech a jiných společenských událostech.
více na www.jkband.net
 

Dětský pěvecký sbor Zvoneček

Kontaktní osoba: Miroslava Rüklová, tel: 775 408 211,email: Miroslava.Ruklova@seznam.cz

Pěvecký sbor sdružuje děti ve věku od 3 do 7 let. Vznikl v roce 1969 a od roku 2008 pracuje při Kulturním centru Pardubice.
více na www.zvonecek-pce.cz
 

Orchestr PLUK

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Erben, email: Jiri.Erben@seznam.cz

Orchestr PLUK provozuje svoji činnost k poslechu a k pobavení převážně starší generace již od roku 1973. V současné době se orchestr připravuje na Vánoční koncert 2010.
více na www.ottos.blog.cz
 

Komorní sbor Orfeus

Komorní sbor Orfeus je společenstvím lidí milujících muziku, sborové zpívání a vše, co k tomu patří.Pokud hledáte možnost zazpívat si v příjemném kolektivu a chtěli byste s námi sdílet slasti i strasti našeho sborového života, srdečně Vás zveme na naše zkoušky, které se konají každou středu od 19:00 do  21:00 hod. v Husově sboru v Pardubicích. Náš sbor nemá žádná věková ani jiná omezení.
více na www.orfeus.wz.cz
 

Folklorní soubor Lipka

Folklórní soubor Lipka, který vznikl v roce 2007 při Kulturním centru Pardubice, navazuje svou činností na bohatý odkaz Souboru písní a tanců Lipka. V současné době již sdružuje přes 30 nadšených tanečnic, tanečníků, muzikantek a muzikantů. Repertoár souboru tvoří písně a tance především z Pardubicka, Hradecka, Chrudimska a českého Horácka.
více na www.fslipka.cz