Důležité informace

Zelená brána láká na LETNÍ VÝSTAVU kouzlených obrazů JIŘÍHO VAVŘINY
více informací

ZRCADLO UMĚNÍ ve fotografiích na FB
více informací

Kulturní centrum Pardubice Vám přeje KRÁSNÉ PRÁZDNINY A KLIDNOU DOVOLENOU
více informací

ANNA TYROLEROVÁ vystavuje v červenci v Mázhausu
více informací

PŘEDPRODEJ NA POHÁDKOVÝ SVĚT 2015/2016 ZAHÁJEN
více informací

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici KOORDINÁTOR CESTOVNÍHO RUCHU
více informací

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ na pozici TECHNIK
více informací

Opékání buřtů na Dubině 24. 7. ZRUŠENO!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

Soubory při KCP

TS Ryengle

Kontaktní osoba:  Švestka Štefan, tel. 602 225 985, email: svestka@ryengle.cz

Taneční soubor Ryengle patřil dlouhá léta ke špičce country taneční scény v Česku i na Slovensku. Nyní se věnuje dalšímu nádhernému taneční stylu - irským tancům. Taneční soubor pořádá známý festival Pardubická Ryengle (vždy přelom listopad-prosinec), ale i akce menšího rozsahu. Tancuje na nejrůznějších akcích od festivalů po firemní akce. Věnuje se i taneční osvětě a pořádá irské taneční semináře a kurzy pro laickou i odbornou veřejnost. V létě pořádá letní tábory se všeobecným zaměřením.
více na www.ryengle.cz .
 

Taneční skupina Berušky

kontaktní osoba: Alena Balcarová, tel. 774 050 259, email:Ladybirds.M@seznam.cz

Taneční a pohybová skupina se zaměřením na mažoretky, cheerleaders, latinskoamerické a standardní tance, tanec s rekvizitami a show. Mohou se hlásit děti od 3 let až do dospělosti.
více na  www.ladybirds.estranky.cz

Taneční skupina T Bass

kontaktní osoba: Zdeněk Zolman, tel. 603976337, email:t-bass@email.cz

Taneční skupinu T-BASS založil v roce 1997 Zdeněk Zolman.Skupina se hned od počátku svého fungování zabývá tanečními technikami Street Dance a reaguje na nejmodernější taneční trendy. Z původních dvanácti členů se postupem času rozrostla v početnou a prestižní taneční školu, která si vybudovala silné zázemí a kvalitní systém taneční výuky a výchovy dětí a mládeže. Současně si získala silnou pozici mezi špičkou taneční kultury v České republice, kterou pravidelně reprezentuje na mezinárodních soutěžích jako mistrovství Evropy či mistrovství světa.
více na www.t-bass.cz

Pardubický komorní orchestr

Kontaktní osoba: Marie Dobášová, tel: 737 300 679, email:  dobasovam@seznam.cz

Pardubický komorní orchestr je neprofesionální smyčcový soubor, založený r. 1968. Jeho členy jsou učitelé hudby i amatérští hráči z Pardubic a okolí, dirigentem je p. Otakar Tvrdý. Orchestr provádí hudbu všech slohových období od baroka po současnost, za dobu své činnosti uskutečnil stovky koncertů doma i v zahraničí a uvedl 22 skladeb ve světové nebo obnovené premiéře.
 

JK Band

Kontaktní osoba: Pavel Kopecký -  tel. 604 684 256, email: pavel-kopecky@volny.cz

JK Band - swingový, jazzový a taneční orchestr. JK Band pořádá pravidelné jarní a vánoční koncerty, hraje na kulturních akcích, plesech a jiných společenských událostech.
více na www.jkband.net
 

Dětský pěvecký sbor Zvoneček

Kontaktní osoba: Miroslava Rüklová, tel: 775 408 211,email: Miroslava.Ruklova@seznam.cz

Pěvecký sbor sdružuje děti ve věku od 3 do 7 let. Vznikl v roce 1969 a od roku 2008 pracuje při Kulturním centru Pardubice.
více na www.zvonecek-pce.cz
 

Orchestr PLUK

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Erben, email: Jiri.Erben@seznam.cz

Orchestr PLUK provozuje svoji činnost k poslechu a k pobavení převážně starší generace již od roku 1973. V současné době se orchestr připravuje na Vánoční koncert 2010.
více na www.ottos.blog.cz
 

Komorní sbor Orfeus

Komorní sbor Orfeus je společenstvím lidí milujících muziku, sborové zpívání a vše, co k tomu patří.Pokud hledáte možnost zazpívat si v příjemném kolektivu a chtěli byste s námi sdílet slasti i strasti našeho sborového života, srdečně Vás zveme na naše zkoušky, které se konají každou středu od 19:00 do  21:00 hod. v Husově sboru v Pardubicích. Náš sbor nemá žádná věková ani jiná omezení.
více na www.orfeus.wz.cz
 

Folklorní soubor Lipka

Folklórní soubor Lipka, který vznikl v roce 2007 při Kulturním centru Pardubice, navazuje svou činností na bohatý odkaz Souboru písní a tanců Lipka. V současné době již sdružuje přes 30 nadšených tanečnic, tanečníků, muzikantek a muzikantů. Repertoár souboru tvoří písně a tance především z Pardubicka, Hradecka, Chrudimska a českého Horácka.
více na www.fslipka.cz