Důležité informace

ZELENÁ BRÁNA je dočasně UZAVŘENÁ
více informací

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

Soubory při KCP

TS Ryengle

Kontaktní osoba:  Švestka Štefan, tel. 602 225 985, email: svestka@ryengle.cz

Taneční soubor Ryengle patřil dlouhá léta ke špičce country taneční scény v Česku i na Slovensku. Nyní se věnuje dalšímu nádhernému taneční stylu - irským tancům. Taneční soubor pořádá známý festival Pardubická Ryengle (vždy přelom listopad-prosinec), ale i akce menšího rozsahu. Tancuje na nejrůznějších akcích od festivalů po firemní akce. Věnuje se i taneční osvětě a pořádá irské taneční semináře a kurzy pro laickou i odbornou veřejnost. V létě pořádá letní tábory se všeobecným zaměřením.
více na www.ryengle.cz .
  

Pardubický komorní orchestr

Kontaktní osoba: Marie Dobášová, tel: 737 300 679, email:  dobasovam@seznam.cz

Pardubický komorní orchestr je neprofesionální smyčcový soubor, založený r. 1968. Jeho členy jsou učitelé hudby i amatérští hráči z Pardubic a okolí, dirigentem je p. Otakar Tvrdý. Orchestr provádí hudbu všech slohových období od baroka po současnost, za dobu své činnosti uskutečnil stovky koncertů doma i v zahraničí a uvedl 22 skladeb ve světové nebo obnovené premiéře.
 

JK Band

Kontaktní osoba: Pavel Kopecký -  tel. 604 684 256, email: pavel-kopecky@volny.cz

JK Band - swingový, jazzový a taneční orchestr. JK Band pořádá pravidelné jarní a vánoční koncerty, hraje na kulturních akcích, plesech a jiných společenských událostech.
více na www.jkband.net
 

Dětský pěvecký sbor Zvoneček

Kontaktní osoba: Miroslava Rüklová, tel: 775 408 211,email: Miroslava.Ruklova@seznam.cz

Pěvecký sbor sdružuje děti ve věku od 3 do 7 let. Vznikl v roce 1969 a od roku 2008 pracuje při Kulturním centru Pardubice.
více na www.zvonecek-pce.cz
 

 

Folklorní soubor Lipka

Folklórní soubor Lipka, který vznikl v roce 2007 při Kulturním centru Pardubice, navazuje svou činností na bohatý odkaz Souboru písní a tanců Lipka. V současné době již sdružuje přes 30 nadšených tanečnic, tanečníků, muzikantek a muzikantů. Repertoár souboru tvoří písně a tance především z Pardubicka, Hradecka, Chrudimska a českého Horácka.
více na www.fslipka.cz