Důležité informace

Od 21.9. otevíráme pravidelnou čtvrteční HERNU PARDUBÍNEK
více informací

Rada města Pardubice vyhlašuje 2 KONKURZNÍ ŘÍZENÍ
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

21. 9. 2017

18:00

100,- Kč

KOSMICKÝ ŽIRAFÁČ

našvihané sólo pro bubeníka a robota • od 18:00 spec. představení pro děti, od 20:30 pro dospělé

Divadlo 29

Kosmický Žirafáč dvakrát v D29 (speciální představení pro děti v 18:00 + pro dospělé ve 20:30). Našvihané bubenicko-divadelní představení, něco mezi sci-fi naruby, kyberpunkovou operou, anti-romanetem, vesmírnou odysejkou a rozhlasovou hrou. Vhodné i pro punkáče, doktory a děti od 6 let.

Děj: Kosmický Žirafáč odcizí kosmickou loď jménem Hvězdur a prchá před Korporátníky z pla-nety Země. Na lodi se setkává s Panem Počítačem, kterého přesvědčí, aby se zúčastnil důležité mise mimo naší sluneční soustavu. V cestě jim ale stojí armáda zbytků špatných rádiových písniček...

Kosmický Žirafáč 3.0 je one-man-show, nekonvenční hudebně-divadelní vystoupení na akustické bicí nástroje a samplery. Děj je tvořen rozhovory a zvuky, divák je veden k zapojování své vlastní představivosti. Hudba je vtmelena do vyprávění a zaujímá pozici třetí postavy. Představení propojuje velmi odlišné prvky - pompézní hudbu, groteskní humor a experimenty ve formě a způsobu vyprávění příběhu.

Za projektem stojí skvělý bubeník, experimentální performer a skladatel Jarda Noga (Hm..., Free Balkan Quintet, ex-Už jsme doma). JN se mj. umístil na třetím místě mistrovství světa ve hře na elektronické bicí V-Drums World Championship 2012 v Kalifornii.

Příběh Kosmického Žirafáče vyšel také na CD, které vzniklo ve studiu jáMOR Ondřeje Ježka.

 www.facebook.com/kosmicky.zirafac ° vstupné: 100 Kč (na místě 50% sleva na průkaz ISIC a pro děti do 14 let)