Důležité informace

Od 21.9. otevíráme pravidelnou čtvrteční HERNU PARDUBÍNEK
více informací

Rada města Pardubice vyhlašuje 2 KONKURZNÍ ŘÍZENÍ
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

27. 9. 2017

20:00

160,- Kč

MIKE PARKER'S META (USA/PL/IZR)

nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera s izraelskou bubenickou hvězdou Ziv Ravitzem

Divadlo 29

Nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera s izraelskou bubenickou hvězdou Ziv Ravitzem. Ryzí energie rocku, citlivost klasiky, pestrost avantgardy a harmonie moderního jazzu.

Mike Parker (USA) – kontrabas / Ziv Ravitz (IZR) – bicí / Dominik Wania (PL) – klavír / Slawek Pezda (PL) – tenorsaxofon

Skladatel a hráč na kontrabas z New Yorku Mike Parker společně s izraelským bubeníkem Ziv Ravitzem (člen světově proslulých Shai Maestro Trio nebo Avishai Cohen Quartet), polským hráčem na tenorsaxofon Slawkem Pezdou a vynikajícím polským pianistou Dominikem Waniou důmyslně a originálně propojují jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.

Rodák z New Yorku Mike Parker studoval kontrabas na Skidmore College v NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (Scott Colley, Reid Anderson a Reubin Rogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris Potter nebo Eric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropou a to jako vedoucí svého tria, tak jako vyhledávaný sideman v mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech.

V New Yorku žijící izraelský bubeník Ziv Ravith patří ke špičce současných jazzových bubeníků střední generace. Působí v kvartetu proslulého izraelského basisty Avishai Cohena, je členem kapely legendárního altsaxofonisty Lee Konitze, spolupracuje s další legendou světového jazzu Joe Lovanem. V roce 2011 založil spolu s pianistou Shai Maestrem a basistou Jorge Reoderem Shai Maestro Trio.

Krakovský tenorsaxofonista Slawek Pezda patří k nejtalentovanějším saxofonistům mladé generace v Polsku. Od roku 2009 je členem kvarteta PeGaPoFo, které navazuje na odkaz jazzové avantgardy 60.let a v roce 2014 založil formaci The Flash!, která kombinuje akustický jazz s elektronikou a experimentálními postupy.

Dominik Wania je jeden z nejtalentovanějších pianistů mladé jazzové generace v Polsku. Na klavír začal hrát ve třech letech, po absolutoriu hudební akademie v Krakowě studoval na bostonské New England Conservatory of Music. V minulosti spolupracoval s řadou osobností světové jazzové scéný jako jsou např. Marcus Miller, Dave Liebman, Lee Konitz nebo Jerry Bergonzi.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2017 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.mptheory.com ° www.zivravitz.com ° vvstupné: 160 Kč (na průkaz ISIC 50% sleva)