Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Centrum pro otevřenou kulturu vypisuje VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ
více informací

Infocentrum bude na konci roku dočasně uzavřeno
více informací

Turistické informační centrum vypisuje VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

27. 9. 2017

20:00

160,- Kč

MIKE PARKER'S META (USA/PL/IZR)

nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera s izraelskou bubenickou hvězdou Ziv Ravitzem

Divadlo 29

Nový kvartet amerického basisty Mikea Parkera s izraelskou bubenickou hvězdou Ziv Ravitzem. Ryzí energie rocku, citlivost klasiky, pestrost avantgardy a harmonie moderního jazzu.

Mike Parker (USA) – kontrabas / Ziv Ravitz (IZR) – bicí / Dominik Wania (PL) – klavír / Slawek Pezda (PL) – tenorsaxofon

Skladatel a hráč na kontrabas z New Yorku Mike Parker společně s izraelským bubeníkem Ziv Ravitzem (člen světově proslulých Shai Maestro Trio nebo Avishai Cohen Quartet), polským hráčem na tenorsaxofon Slawkem Pezdou a vynikajícím polským pianistou Dominikem Waniou důmyslně a originálně propojují jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Výsledný tvar je svěží a nepředvídatelný, nechybí mu nadhled ani živelnost s vydatnou porcí elektrizující energie.

Rodák z New Yorku Mike Parker studoval kontrabas na Skidmore College v NY a na konzervatoři v Amsterdamu. Měl příležitost studovat u některých světových basistů (Scott Colley, Reid Anderson a Reubin Rogers) a hrát s nejslavnějšími jazzovými hudebníky jako jsou John Scofield, Chris Potter nebo Eric Harland. Mike se nyní pohybuje mezi New Yorkem a Evropou a to jako vedoucí svého tria, tak jako vyhledávaný sideman v mnoha dalších mezinárodních hudebních projektech.

V New Yorku žijící izraelský bubeník Ziv Ravith patří ke špičce současných jazzových bubeníků střední generace. Působí v kvartetu proslulého izraelského basisty Avishai Cohena, je členem kapely legendárního altsaxofonisty Lee Konitze, spolupracuje s další legendou světového jazzu Joe Lovanem. V roce 2011 založil spolu s pianistou Shai Maestrem a basistou Jorge Reoderem Shai Maestro Trio.

Krakovský tenorsaxofonista Slawek Pezda patří k nejtalentovanějším saxofonistům mladé generace v Polsku. Od roku 2009 je členem kvarteta PeGaPoFo, které navazuje na odkaz jazzové avantgardy 60.let a v roce 2014 založil formaci The Flash!, která kombinuje akustický jazz s elektronikou a experimentálními postupy.

Dominik Wania je jeden z nejtalentovanějších pianistů mladé jazzové generace v Polsku. Na klavír začal hrát ve třech letech, po absolutoriu hudební akademie v Krakowě studoval na bostonské New England Conservatory of Music. V minulosti spolupracoval s řadou osobností světové jazzové scéný jako jsou např. Marcus Miller, Dave Liebman, Lee Konitz nebo Jerry Bergonzi.

Koncert je pořádán v rámci projektu Jazzconnexion 2017 za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Pardubického kraje a statutárního města Pardubice.

www.mptheory.com ° www.zivravitz.com ° vvstupné: 160 Kč (na průkaz ISIC 50% sleva)