Důležité informace

ZELENÁ BRÁNA je dočasně UZAVŘENÁ
více informací

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

3. 10. 2017

20:00

100,- Kč

LIMITY / ČÁSTEČNÉ ZNEJISTĚNÍ

dvě nová taneční představení

Divadlo 29

Taneční divadlo Honzy Pokusila (CZ): LimiTy (30 min.)

Projekt moderního scénického tance Tanečního divadla Honzy Pokusila umocněný kombinací světelné techniky a live hudebních efektů.

Dvě ženy, které jsou spolu a přes to jsou od sebe oddělené - v jiných prostorech a v jiných světech. Limity nás oslabují, v některých chvílích však jejich vliv slábne a dávají nám tak šanci překročit je a postoupit dál. Nakonec se ale ukáže, že je to vše stejně pomíjivé. jedni z nás své limity nikdy nepřekročí, zatímco jiní prohlédnou a mají šanci se ze svých omezení vymanit. Na konci však vždy zůstane otázka, jak je to vše vlastně zinscenováno...

Choreografie: Honza Pokusil
Světelný design a námět: Tomáš Roček
Tančí: Barbora Machová K., Veronika Dlouhá
Hudební mix: Jitka Jägrová


Michaela Raisová a Jana Novorytová: Částečné znejistění (35 min.)

Autorské představení vycházející z textu Michaely Raisové: Inuita je divadelně-taneční přednáškou o Inuitovi, výzkumnicích a mnoha podivných příbězích, které zdánlivě nedávají smysl.

O Inuitovi a podivných událostech, které provázejí jeho výskyt, se dozvídáme z útržků novinových zpráv a z prezentace vědeckého výzkumu dvou žen, které jeho cestu po světě intenzívně sledují. Svoji výzkumnou práci zasvětily sběru důkazních materiálů a artefaktů a zejména vývinu speciálního jazyka založeného na čichu. Inuité totiž svět vnímají a dekódují právě skrze čich. V místě výskytu Inuity se vždy dějí zvláštní události. Výzkumnice sbírají podklady a informace a sestavují speciální pohybovou řeč, pomocí které prezentují svůj výzkum. V Částečném znejistění zkoumají autorky lingvistiku pohybu - každé slovo, které se vyskytne v textu, má svůj pohybový-taneční ekvivalent. Vznikají pohybová, čichová a textová mapa, která sleduje putování Eskymáka světem.  

Koncept: Michaela Raisová
Výzkumná práce: Michaela Raisová a Jana Novorytová
Zvuk: Roman Zabelov Světla: Štěpán Hejzlar

Pořádá Terra Madoda z.s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu Ostrovy v pohybu, který je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Pardubice.