Důležité informace

ZELENÁ BRÁNA je dočasně UZAVŘENÁ
více informací

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

10. 10. 2017

19:00

50,- Kč

MAK! / MOBILNÍ ARCHITEKTONICKÁ KANCELÁŘ

Offcity architekti / architektonické intervence

Divadlo 29

V rámci letošního cyklu přednášek Offcity architekti každý měsíc představujeme projekty a osobnosti, které stojí za zajímavými architektonickými intervencemi do veřejného prostoru. Jejich autoři, ať už jednotlivci, architektonická studia, výtvarníci či spolky a neformální sdružení, se jejich prostřednictvím snaží klást otázky a pokouší se reagovat na aktuální témata spjatá s veřejným prostorem.

Mobilní architektonická kancelář (MAK!) je architektonicko-urbanistický interdisciplinární projekt tvořený architekty Kateřinou Vídenovou a Adamem Wlazelem, kteří se společně zabývají především venkovem a městskou periferií. V roce 2013 přestavěli obytný karavan na mobilní architektonickou kancelář, s níž od té doby křižují zapadlé kouty České republiky. Během cestování vytvářejí projekty, povídají si s místními lidmi o architektuře a designu, organizují akce, staví instalace nebo drobné stavby, pátrají po nových definicích profese architekta.

Adam a Kateřina jsou dále spoluzakladateli pražské iniciativy „Letná sobě!“, pořádají komunitní architektonické workshopy a navrhují vlastní projekty. Adam studoval architekturu na ČVUT a AVU v Praze. Půl roku strávil na rezidenci v Londýně, kde pracoval pro Evu Jiřičnou po tom, co vyhrál soutěž Best Architecture Diploma 2012. V letech 2006-2013 spolupracoval s Ivan Kroupa Architects. Kateřina vystudovala architekturu na ČVUT a fotografii na VŠUP v Praze, což doplnila dvouletou stáží v Itálii na Politecnico di Milano a v USA na Kansas State University. V letech 2009-2011 působila jako asistentka profesora na VŠUP spolu s Raumalabor Berlin architects.