Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

10. 10. 2017

19:00

50,- Kč

MAK! / MOBILNÍ ARCHITEKTONICKÁ KANCELÁŘ

Offcity architekti / architektonické intervence

Divadlo 29

V rámci letošního cyklu přednášek Offcity architekti každý měsíc představujeme projekty a osobnosti, které stojí za zajímavými architektonickými intervencemi do veřejného prostoru. Jejich autoři, ať už jednotlivci, architektonická studia, výtvarníci či spolky a neformální sdružení, se jejich prostřednictvím snaží klást otázky a pokouší se reagovat na aktuální témata spjatá s veřejným prostorem.

Mobilní architektonická kancelář (MAK!) je architektonicko-urbanistický interdisciplinární projekt tvořený architekty Kateřinou Vídenovou a Adamem Wlazelem, kteří se společně zabývají především venkovem a městskou periferií. V roce 2013 přestavěli obytný karavan na mobilní architektonickou kancelář, s níž od té doby křižují zapadlé kouty České republiky. Během cestování vytvářejí projekty, povídají si s místními lidmi o architektuře a designu, organizují akce, staví instalace nebo drobné stavby, pátrají po nových definicích profese architekta.

Adam a Kateřina jsou dále spoluzakladateli pražské iniciativy „Letná sobě!“, pořádají komunitní architektonické workshopy a navrhují vlastní projekty. Adam studoval architekturu na ČVUT a AVU v Praze. Půl roku strávil na rezidenci v Londýně, kde pracoval pro Evu Jiřičnou po tom, co vyhrál soutěž Best Architecture Diploma 2012. V letech 2006-2013 spolupracoval s Ivan Kroupa Architects. Kateřina vystudovala architekturu na ČVUT a fotografii na VŠUP v Praze, což doplnila dvouletou stáží v Itálii na Politecnico di Milano a v USA na Kansas State University. V letech 2009-2011 působila jako asistentka profesora na VŠUP spolu s Raumalabor Berlin architects.