Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

6. 10. 2017

20:00

60,- Kč

OTK

Koncert výjimečné kapely, která je nejsilnější v těch nejméně očekávaných souvislostech.

Klub 29

Od sonických erupcí k ambientní dokonalosti. Tam všude OTK byli, tam všude doletěli. Nejlepší zvuky katalogu Silver Rocket, nejlepší desky za opaskem. Koncert výjimečné kapely, která je nejsilnější v těch nejméně očekávaných souvislostech.

OTK jsou stálice, nicméně neplatí u nich svízel většiny stálic, a tím je přešlapávání na místě. OTK jdou neustále kupředu. Sice pomalu, ale o to vnímavěji. Desky sází do svého řádku klidně a obezřetně, bez toho, aniž by sklízeli koukol. A ač to tak nevypadá, tak každá ta deska je až po okraj napěchovaná písňovými klenoty. Tu poslední vydali v roce 2014, ale nesmí se o tom moc mluvit. A na internetu už vůbec. Určitě ale můžeme říct, že patří k tomu nejlepšímu, co se u nás v posledních letech urodilo.

Kapela OTK si za svou poměrně dlouhou historii prošla rockovou alternativou i hardcore / noisovým běsněním, aby se v posledních letech prokousala k velice osobitému hudebnímu tvaru, postaveném na dobrodružném putování klávesových zvuků pronikajících skrz kytarové houštiny, které raší ze spletitých rytmických kořenů. Hudba OTK bývá občas přirovnávaná k produkci kapel jako jsou Low, Slint, Morphine nebo Codeine. Nervní rytmika a neučesané kytary jsou tu v protikladu k vyklidněnému projevu Ondřeje Ježka, který svými útržkovitými, imaginativními svérázným humorem kořeněnými texty nahazuje další prvky do výsledné mozaiky, a nechává na posluchači, aby v ní kolumbovsky dohledával vlastní záchytné body.

Už v 19:00 proběhne v Klubu 29 vernisáž olejomaleb Tomáše Bambuška.