Důležité informace

ZELENÁ BRÁNA je dočasně UZAVŘENÁ
více informací

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Program PARDUBICKÉ VÁNOCE
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

6. 10. 2017

20:00

60,- Kč

OTK

Koncert výjimečné kapely, která je nejsilnější v těch nejméně očekávaných souvislostech.

Klub 29

Od sonických erupcí k ambientní dokonalosti. Tam všude OTK byli, tam všude doletěli. Nejlepší zvuky katalogu Silver Rocket, nejlepší desky za opaskem. Koncert výjimečné kapely, která je nejsilnější v těch nejméně očekávaných souvislostech.

OTK jsou stálice, nicméně neplatí u nich svízel většiny stálic, a tím je přešlapávání na místě. OTK jdou neustále kupředu. Sice pomalu, ale o to vnímavěji. Desky sází do svého řádku klidně a obezřetně, bez toho, aniž by sklízeli koukol. A ač to tak nevypadá, tak každá ta deska je až po okraj napěchovaná písňovými klenoty. Tu poslední vydali v roce 2014, ale nesmí se o tom moc mluvit. A na internetu už vůbec. Určitě ale můžeme říct, že patří k tomu nejlepšímu, co se u nás v posledních letech urodilo.

Kapela OTK si za svou poměrně dlouhou historii prošla rockovou alternativou i hardcore / noisovým běsněním, aby se v posledních letech prokousala k velice osobitému hudebnímu tvaru, postaveném na dobrodružném putování klávesových zvuků pronikajících skrz kytarové houštiny, které raší ze spletitých rytmických kořenů. Hudba OTK bývá občas přirovnávaná k produkci kapel jako jsou Low, Slint, Morphine nebo Codeine. Nervní rytmika a neučesané kytary jsou tu v protikladu k vyklidněnému projevu Ondřeje Ježka, který svými útržkovitými, imaginativními svérázným humorem kořeněnými texty nahazuje další prvky do výsledné mozaiky, a nechává na posluchači, aby v ní kolumbovsky dohledával vlastní záchytné body.

Už v 19:00 proběhne v Klubu 29 vernisáž olejomaleb Tomáše Bambuška.