Důležité informace

Kulturní centrum Pardubice ke konci roku ZANIKÁ!
více informací

Kontakty

Kulturní centrum Pardubice
nám. Republiky 1, Pardubice
466 265 461 / 776 786 909
info@kcpardubice.cz

27. 10. 2017

20:00

120,- Kč

MLASK / DRUM FOR FUN

bubenický dvojkoncert

Divadlo 29

Bubenický dvojkoncert kapel chrudimsko-pardubické scény, které spojuje společný zakladatel Vojtěch Kudrnáč, hráč na bicí a perkusní nástroje a kytarista Dušan Zíta.

MLASK, kapela založená v roce 2010 původně jako trio, se představí s originální bubenickou show. Od roku 2016 vystupuje skupina v rozšířené, údernější sestavě. V Divadle 29 vystoupí bubenické trio složené z absolventů pardubické konzervatoře (Vojtěch Kudrnáč, Petr Mori, Otakar Štěpánek), baskytarista Jiří Valdman a kytarista Dušan Zíta. Repertoár kapely je složený převážně z vlastních skladeb, instrumentálních i zpívaných, ale i ze skladeb převzatých, podaných v osobitém aranžmá. Během vystoupení uslyšíte běžné bicí a perkusivní nástroje, ale barvitost koncertu doplní i nástroje alternativní.

Drum For Fun je mladá skupina balancující na pomezí rocku, popu, etnické (převážně africké) či taneční muziky. Vedle elektrické kytary a baskytary (Dušan Zíta a Štěpán Kincl - oba hráči KYX Orchestra) rytmickou složku, namísto bicí soupravy, zastává soubor bubenic, hrajících převážně na djembe, ale i jiné bicí nástroje. Tvář kapely dotváří frontmanka Kristýna Kudrnáčová, která se společně s bratrem podílí na autorství písní DFF (oba Chocolate Jesus,..).